Rahat Bir Uyku İçin: Yatmadan Önce Spor Yapmak

Sporda yeni olan veya yeni bir egzersiz rutinine başlamak isteyen birçok kişi bu soruyu sorar. Egzersiz yapmak için en iyi zaman nedir? Aç karnına egzersiz yapmak mı? Yatmadan önce egzersiz yaparak kilo verilir mi? Bu soruları sağlık bağlamında yanıtlamak, kas kazanımına veya kilo kaybına odaklanmaktan daha önemlidir. Uzmanlar egzersiz yapmak için ideal zaman konusunda ikiye bölünmüş durumda. Bazı uzmanlar sabah egzersizinin akşam veya gece egzersizlerine tercih edilebileceğini düşünüyor. Cevap nedir? Yatmadan önce egzersiz yapın Sağlığım ve vücudum için en iyi seçim nedir? Birlikte öğrenin.

Spor için harcanan saat sayısını nasıl hesaplayabilirsiniz?

Farklı sporseverlerin farklı hedefleri vardır. Kilo vermek veya kas kütlesi kazanmak. Kilo almak. Zayıflamak. Sıkılaşmak. Tüm spor meraklıları daha fit ve sağlıklı olmak ister. Yapılacak en iyi sporlar veya egzersiz için ideal zamanlar konusunda kafa karışıklığı ortaya çıkabilir. Her kişinin biyolojik zamanı, günlük rutini ve fiziksel durumu farklılık gösterebilir. Egzersiz her zaman yapılabilir.

Sabah ilk iş olarak aç karnına egzersiz yapın. Vücuttaki glikojen depoları boş olduğu için enerji yağ rezervlerinden elde edilir. Bu sporların temposu ve yoğunluğu yemek yemeden yapılmasına izin vermelidir. Akşam ve gece geç saatlerde yapılan sporlar rahatlamak, uykuyu iyileştirmek ve uyku programınızı düzenlemek için mükemmel olabilir. Süre ve tempo çok önemlidir. Akşam Sporu Böyle bir verimlilik seviyesine ulaşmak için faaliyetlerde bulunmanız önemlidir. Akşam Sporu aktiviteleri.

Uyku bozuklukları ve akşam sporları arasındaki bağlantı

“Siz” kelimesinin “siz” anlamına geldiğini unutmamak önemlidir. Sayı Uyku sorunu yaşayan engelli bireylerin sayısı oldukça fazladır. Uykusuzluğa ne sebep olur? Kişiden kişiye değişebilir. Uykusuzluğun, özellikle de mevcut olduğunda, diğer sağlık sorunlarının bir işareti veya belirtisi olması mümkündür. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişilerde uykusuzluğa kötü alışkanlıklar, sağlıksız beslenme, aşırı kafein tüketimi ve stres neden olabilir.

Rahat uyumakta ve kaliteli uyku almakta zorluk çekebilirsiniz. Yatmadan önce egzersiz yapın Bu kötü bir plan gibi görünebilir. Bir bakıma haklısınız. Gece Egzersiz Yapın Kalp atış hızını ve adrenalini artıran egzersizler uykunuzu getirebilir. “Evet!” diyenler ne diyor? “Gece egzersizi benim için iyi mi?” sorusuna cevabınız “Evet” olsaydı ne derdiniz? Niyetiniz nedir? Bu tavsiye ne anlama geliyor? Egzersiz Gece Uykusu üretkenlik için hayati önem taşır.

Vücudunuzu Gerin, Kaslarınızı Gevşetin

Ne kadar hızlı veya yavaş yaşarsanız yaşayın, günün sonunda muhtemelen yorgun hissedeceksiniz. Kollarınız, bacaklarınız ve sırt kaslarınız gün içinde yaptığınız tüm aktiviteler nedeniyle yorgun olabilir. Kas yorgunluğu da iyi uyumayı zorlaştırabilir. Gece veya akşam yapılan spor aktiviteleri kas yorgunluğunu azaltmaya yönelik olmalıdır. Düzen Rahatlama size iyi bir uyku hissi verir.

Daha zinde hissetmek istiyorsanız, sabahları yoğun kardiyo, ağırlık antrenmanı ve HIIT yapın. Bunu her zaman yapmak mümkündür. Gece Egzersiz Yapın Kalp atış hızınızı azaltan ve kaslarınızı gevşeten egzersizler yaparsanız daha iyi uyursunuz. Düşük tempolu pilates ve yoga egzersizleri tercih edilerek soğuma egzersizleri yapılabilir. Bu egzersizler rahatlamanıza ve stresinizi azaltmanıza yardımcı olur.

Sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları edinerek akşam egzersizinizi destekleyebilirsiniz.

Kendinizi yorgun ve uykulu hissediyorsanız egzersiz yapmak için kendinizi zorlamamalısınız. Günün yorgunluğu ve stresi hala ruh halinizi etkiliyorsa, yavaş bir gece sporunun tadını çıkarabilirsiniz. Gece aktivitelerinizden en iyi şekilde yararlanmak için günlük alışkanlıklarınızı gözden geçirin. Uykusuzluğa yol açabilecek kafein ve sağlıksız yiyecekleri sınırlayın. Akşam yemeğinden sonra egzersiz yapmak için makul bir süre bekleyin.

Doğru spor kıyafetleri ve ekipmanları

Rahatlatıcı gece sporunuzdan en iyi şekilde yararlanmak için doğru ekipman ve giysilere sahip olmanız önemlidir. Gece sporlarının amacı kaslarınızı esnetmek ve sizi rahatlatmak olduğundan, kendinizi yaralamamanız önemlidir.

Yavaşça soğuyun ve her zaman gerinin. Belinizi destekleyen pilates matları ve dizlerinizi korumak için dizlikler seçin. Akşam sporları için rahat, hafif ve koruyucu spor kıyafetleri giyin. Dilerseniz spordan sonra ılık bir duş alabilirsiniz. Yalı Spor’da ihtiyacınız olan tüm spor malzemelerinin yanı sıra erkek günlük spor giyim erkek günlük spor giyim ürünlerini bulabileceğiniz , alışverişin ve sporun keyfini kolaylıkla çıkarın